Medovina Originál - Prešporská medovina

Medovina Originál - Prešporská medovina

VČELCO MEDOVINA ORIGINÁL známa aj ako Prešporská medovina je poctivá medovina vyrobená klasickým spôsobom, z jedného druhu medu.

Plná harmonicky okrúhla chuť je výsledok dokonalého spojenia medovosti s objatím korenín a bylín.
Výborná vychladená samostatne, prípadne s múčnikmi a dezertmi, do miešaných nápojov, alebo naopak zohriata na pookriatie tela i duše.

Alkohol: 13% obj.
Sladkosť: ~80-90g/L
Med: kvetový zmiešaný
Vôňa: Bylinno-korenistý buket s jemným medovým podtónom.
Chuť: Plná medovo-korenistá chuť s náznakom byliniek s príjemným okrúhlym dozvukom.
Medovina Klasická

Medovina Klasická

VČELCO MEDOVINA KLASICKÁ je poctivá medovina vyrobená klasickým spôsobom - z jedného druhu medu.

Označovaná aj ako prírodná či tradičná medovina je základným druhom medoviny. Vyrobená je len z medu a vody, bez použitia byliniek, korenia či ovocia. Proces fermentácie je starostlivo podriadený príjemnej čistej medovosti. Následné zrenie zjemňuje chuť a vôňu. Vo svojej zrelosti nám ponúka záhadnú atmosféru včelieho úľa. Výborná vychladená samostatne, ako dezert alebo naopak zohriata na pookriatie tela i duše.

Alkohol: 13% obj.
Sladkosť: ~80-90g/L
Med: kvetový zmiešaný
Vôňa: Opojný jemný nektárovo sladký buket.
Chuť: Čistá harmonicky medová chuť s náznakmi karamelu a včelieho vosku.
Medovina Ríbezľová

Medovina Ríbezľová

VČELCO MEDOVINA RÍBEZĽOVÁ je veľmi príjemná ovocná medovina - tzv. melomel, v zahraničí jeden z najobľúbenejších druhov medoviny.

Táto medovina je vyrobená z medu, vody a koncentrovanej šťavy čiernych ríbezlí. Na rozdiel od bežných ovocných medovín, kde je ovocná chuť dosiahnutá pridaním arómy, získava táto medovina svoju ovocnosť použitím 100% ríbezľovej šťavy v kvasnom procese. Počas fermentácie sa snúbi osviežujúca ovocnosť čiernych ríbezlí s čistou krásou kvetového medu. Neskorším zrením s dôrazom na zachovanie ovocných tónov prepletených sladkastými chuťami nektáru získavame lahodný nápoj s esenciou dedovej letnej vidieckej záhrady. Výborná vychladená samostatne, k sladkému dezertu, alebo aj ľadovo studená ako príjemný letný drink.

Alkohol: 13% obj.
Sladkosť: ~80-90g/L
Med: kvetový zmiešaný
Vôňa: Lákavá sviežo ovocná vôňa letných ríbezlí.
Chuť: Sviežosť čiernych ríbezlí harmonicky vyvážená medovou sladkosťou.
Medovina Bobuľka Čierna ríbezľa

Medovina Bobuľka Čierna ríbezľa

Medovo ovocná chuťová bomba.

BOBUĽKA ČIERNA RÍBEZĽA je medovina vyrobená fermentáciou agátového medu s bobuľami čiernych ríbezlí. Opojná ovocná chuť s príjemnou medovou sladkosťou je výsledkom harmónie ovocia a včelieho medu. Táto medovina získava hodvábnu podmanivú príťažlivosť temných bobúľ podávaných v náručí voňavých kvetov.

Alkohol: 12% obj.
Sladkosť: ~90-100g/L
Med: agátový
Vôňa: Hlboké ovocné tóny tmavého bobuľového ovocia s náznakom sladkosti.
Chuť: Ovocno-medová bomba, s výraznou pamäťovou stopou čiernych bobuľových plodov. Svieže kyselinky s príjemnou trpkosťou sú obalené pohladením medovej sladkosti.


VYPREDANÉ
Limitovaná edícia VYPREDANÁ.